شعار سال

اخبار فرماندهی سپاه

فرمانده سپاه امام سجاد(ع) استان هرمزگان در جمع فعالین فرهنگی ابوموسی گفت:یکی از مولفه های اصلی قدرت
سردار ترابی با بیان اینکه خدمت رسانی به مناطق محروم از وظایف سپاه است ،افزود : ۲۱ پزشک متخصص بسیجی ب
فرمانده سپاه امام سجاد(ع) استان هرمزگان گفت:دوره سربازی فرصتی برای رشد و بالندگی و کسب مهارت و توان
سردار ترابی گفت:آشوب و فتنه های اخیر در بعضی از شهرهای کشور با بصیرت مردم در نطفه خفه شد.
سردار ترابی با بیان اینکه دشمن از اتحاد مسلمانان جهان می ترسد گفت: اتحاد مردم شیعه و سنی در استان
این مطلب ۳۳ بار خوانده شده

حجت الاسلام والمسلمين سعيدي: ايستادگي در مقطع كنوني پيروزي نهايي ملت ايران را رقم مي زند

نسخه مناسب چاپ

نماينده ولي فقيه در سپاه گفت: ملت ايران امروز در معرض آزمون سختي قرار گرفته و همان گونه كه اين ملت بصير تا كنون توانسته اند در عرصه هاي گوناگون ارزش آفريني كنند ايستادگي و مقاومت در مقطع كنوني نيز پيروزي نهايي را برايشان رقم خواهد زد.

به گزارش پايگاه اينترنتي بسيج، حجت الاسلام والمسلمين علي سعيدي نماينده ولي فقيه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در سومين همايش پاسداران مداح كه در سالن ولايت ستاد فرماندهي كل سپاه برگزار شد با بيان اينكه مداحان ،شاعران و سخنرانان امروز رسالت سنگين و خطيري را بر عهده دارند گفت : شعرو شاعري و لحن و صوت از جمله ابزارهايي است كه اگر در خدمت انسان هاي متعهد قرار گيرد اعجازآفرين است.


حجت الاسلام والمسلمين سعيدي اظهار داشت: آنچه در اين مقوله بيش از هر چيز حائز اهميت به نظر مي رسد اين است كه مداح و شاعر در عين تاثيرگذاري بتواند به صورت هدفمند عمل كند.


وي تعظيم شعائر اسلامي، شناختن و شناساندن اهداف نهضت عاشورا تلاش در جهت تحقق مكتب نوراني امام حسين(ع) و تلاش در راستاي ايجاد و حفظ دولت كريمه را از جمله اهداف اقامه سوگواري و عزا خواند و تصريح كرد: هرچند شعرهدفمند در خصوص واقعه عاشورا به بيان "چرايي" و "چگونگي" اين حماسه شورآفرين مي پردازد اما آنچه امروز هدايتگر جامعه اسلامي ما است پرداختن به "چرايي" واقعه عاشورا است.


نماينده ولي فقيه در سپاه با اشاره به بايسته هاي مورد توجه مداحان گفت: مداحان نبايد مدح و ثناي اهل بيت (ع) را به عنوان شغل ،بلكه به عنوان وسيله بيان هدف ببينند، محتواي اشعار مي بايست از متانت ، اعتبار و استناد لازم برخوردار بوده و از سطح و محتواي متناسب با شئونات اسلامي برخوردار باشد.


وي افزود: ارتباط اشعار با مقتضيات زمان ،گويا و روان بودن و قرار گرفتن در چارچوب شئونات ائمه(ع) از ديگر نكاتي است كه شاعران و مداحان بايد آن را مورد توجه قرار دهند.
حجت الاسلام والمسلمين سعيدي در بخش ديگري از سخنانش با اشاره به مقاومت و ايستادگي ملت ايران در برابر استكبار جهاني اظهار داشت: ما امروز پس از ۳۳ سال ايستادگي و مقاومت در برابر سياست هاي خصمانه دشمنان در آستانه دستيابي به خيمه معاويه ايم ، تمامي فشارها و تحريم هاي دشمنان در اين است كه ملت ايران را وادار به عقب نشيني كرده و تمامي زحمات و مقاومت هاي اين ملت را به هدر دهند.


وي تصريح كرد: ملت ايران امروز در معرض آزمون سختي قرار دارد از اين رو تمامي مسئولان بايد زمينه هاي پيروزي ملت ايران را فراهم كنند .


نماينده ولي فقيه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در پايان با تاكيد براينكه اساس مقابله سراسري امروز ما با دشمن فكري و اعتقادي است گفت: در اين عرصه كه عرصه نرم افزاري تقابل با دشمن محسوب مي شود بيان و شعر به عنوان سلاح مومنان از جايگاه مهم و حائز اهميتي برخوردار است؛ ملت ايران امروز به مراحل پاياني خلق ارزش ها رسيده است و ايستادگي در اين مقطع مي تواند پيروزي نهايي را رقم بزند.