شعار سال

اخبار فرماندهی سپاه

فرمانده سپاه امام سجاد(ع) استان هرمزگان در جمع فعالین فرهنگی ابوموسی گفت:یکی از مولفه های اصلی قدرت
سردار ترابی با بیان اینکه خدمت رسانی به مناطق محروم از وظایف سپاه است ،افزود : ۲۱ پزشک متخصص بسیجی ب
فرمانده سپاه امام سجاد(ع) استان هرمزگان گفت:دوره سربازی فرصتی برای رشد و بالندگی و کسب مهارت و توان
سردار ترابی گفت:آشوب و فتنه های اخیر در بعضی از شهرهای کشور با بصیرت مردم در نطفه خفه شد.
سردار ترابی با بیان اینکه دشمن از اتحاد مسلمانان جهان می ترسد گفت: اتحاد مردم شیعه و سنی در استان
این مطلب ۳۲ بار خوانده شده

تفاوتی بین حضور در دفاع مقدس و بسیج سازندگی وجود ندارد

نسخه مناسب چاپ

وی با بیان این مطلب که تفکر جهادی و آباد کردن دنیا برای مستضعفان ریشه در آموزه های اهل بیت سلام الله علیهم دارد خاطر نشان کرد: زیباترین تعبیر در خصوص بسیج سازندگی را رهبر معظم انقلاب فرمودند که بسیجی دنیا را آباد می کند اما خود اهل دنیا نیست.

نقدی با تاکید بر این مطلب که هیچ تفاوتی بین حضور در دفاع مقدس و بسیج سازندگی وجود ندارد ابراز داشت: زمانی که امام رحمه الله علیه فرمان تشکیل بسیج سازندگی را صادر کردند هنوز جنگ آغاز نشده بود و شاخص‌ترین شهدای دفاع مقدس فعالیت انقلابی خود را از جهاد سازندگی و خدمت به مستضعفان شروع کردند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با انتقاد شدید از بی‌توجهی دولت سازندگی به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب پس از پایان جنگ افزود: پس از جنگ، رهبر معظم انقلاب به مسئولین توصیه کردند با همان شیوه ای که دفاع مقدس اداره شد؛ سازندگی کشور را پیش ببرند اما متاسفانه به توصیه ولایت گوش نکردند.

نقدی ادامه داد: در دوران دفاع مقدس وقتی می خواستیم پل یا سدی بسازیم کار را با زیارت عاشورا و ذکر اهل بیت علیهم السلام آغاز می کردیم اما در دوران سازندگی، فرش قرمز و درختکاری مصنوعی و سایر تشریفات پوچ و غربی جایگزین ارزش های دفاع مقدس شد و نهایتاً در اثر پول های حرام جمع شده، فتنه ۸۸ به وجود آمد و کسانی را که به توصیه رهبر انقلاب مبنی بر ساده زیستی و پرهیز از تجملات بی توجهی کرده بودند را رسوا کرد.

وی در خصوص برنامه های آینده بسیج سازندگی اظهار داشت: در چشم انداز بسیج سازندگی پیش بینی شده است که تا سال ۱۴۰۴ هر بسیجی لااقل یک دوره از سال را در خدمت سازندگی کشور قرار بگیرد و به گونه ای فرهنگ سازی شود که حضور در عرصه سازندگی همچون "زیارت" به برنامه ثابت زندگی مردم تبدیل شود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: اردوهای جهادی یک روزه ای که در اوایل انقلاب شکل گرفت احیا شده است و یک میلیون نفر در آن شرکت خواهند کرد.

گفتنی است سال گذشته نخستین هم اندیشی پیشکسوتان و نخبگان جهادگر در منطقه بشاگرد برگزار شد و تدوین چشم انداز حرکت های جهادی کشور و تشکیل مرکز مطالعات راهبردی و هدایت حرکت های جهادی از مهمترین دستاوردهای آن محسوب می شود. هدف اصلی از برگزاری دومین هم اندیشی اندیشه ورزان جهادگر نیز، به جریان انداختن سند چشم انداز حرکت جهادی در بیش از ۱۸۰۰ گروه جهادی کشور است.