شعار سال

اخبار فرماندهی سپاه

فرمانده سپاه امام سجاد(ع) استان هرمزگان در جمع فعالین فرهنگی ابوموسی گفت:یکی از مولفه های اصلی قدرت
سردار ترابی با بیان اینکه خدمت رسانی به مناطق محروم از وظایف سپاه است ،افزود : ۲۱ پزشک متخصص بسیجی ب
فرمانده سپاه امام سجاد(ع) استان هرمزگان گفت:دوره سربازی فرصتی برای رشد و بالندگی و کسب مهارت و توان
سردار ترابی گفت:آشوب و فتنه های اخیر در بعضی از شهرهای کشور با بصیرت مردم در نطفه خفه شد.
سردار ترابی با بیان اینکه دشمن از اتحاد مسلمانان جهان می ترسد گفت: اتحاد مردم شیعه و سنی در استان
این مطلب ۳۸ بار خوانده شده
دبیر ستاد علوم و فن آموری گیاهان دارویی خبر داد؛

ساخت داروی گیاهی ضد سرطان با قیمت ۸۵هزار تومان

دبیر ستاد علوم و فن آموری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: «طب سنتی و گیاهان دارویی کشور قابلیت جهانی شدن را دارند. ساختارهای طراحی شده در معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری به طور خاص طراحی و در دستور اقدام است.»
نسخه مناسب چاپ

دبیر ستاد علوم و فن آموری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: «طب سنتی و گیاهان دارویی کشور قابلیت جهانی شدن را دارند. ساختارهای طراحی شده در معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری به طور خاص طراحی و در دستور اقدام است.»
به گزارش خبرنگار سینانیوز، دکتر عصاره در نشست خبری جشنواره بیان کرد: «ستاد پزشکی سنتی ایرانی ۳سال است آغاز به فعالیت کرده است. یکی از کار این ستاد شناسایی اراضی اکوسیستم‌های طبیعی و کشت و برداشت و صنعتی کردن آن است. تولید ادویه جات، دارو، درمان و شناسایی امراض و بسیاری دیگر از فعالیت‌های خاص این ستاد است. همچنین صادرات، تجارت و رقابت در سطح جهانی از دیگر برنامه‌های تدوین شده است.»
وی همچنین از تعاملات مناسب این ستاد با وزرات خانه‌های مربوطه و بخش‌های خصوصی خبر داد و افزود: «یک سند راهبردی در حوزه گیاهان دارویی و داروهای گیاهی نوشته شده است که هم اکنون مراحل تصویب آن در پی گرفته شده است. همچنین در بخش زیر ساخت‌ها حمایت‌های مختلفی از دیگر سازمان‌ها صورت پذیرفته است.»
عصاره ادامه داد: «مجموعه این اقدامات باعث شد تا احساس شود تلاش‌ها خوبی در این باره صورت گرفته است. بنا شد امسال که مصادف با سال تولید ملی نیز هست جشنواره‌ای از اقدامات و تولیدات این حوزه در کشور برگزار شود تا آحاد مردم آن‌را از نزدیک مشاهده کنند.»
دبیر ستاد علوم و فن آموری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری چرایی در اولویت قرار گرفتن گیاهان دارویی، داروهای گیاهی و مشتقات آن در حوزه طب سنتی را ممنوع شدن استفاده برخی از داروهای شیمیایی است که هر ساله از WHO نهی می‌شود. وی ادامه داد: «مشکلات تشخیصی و درمان بیماری‌ها از جمله هزینه بالای آن یکی دیگر از دلایل اولویت قرار گرفتن این فن آوری نزد مسئولین است.»
دکتر عصاره در پاسخ به سوال خبرنگار سینا نیوز مبنی بر وجود شارلاتانیسم در طب سنتی و برنامه‌های این ستاد برای مبارزه با آنان گفت: «یکی از مهم‌ترین اقدامات در حوزه دانشگاهی بعد از تاسیس دارالفنون تاسیس دانشکده‌های طب ستی در کشور بوده است. طب سنتی ما پس از سال‌ها وارد دانشگاه شده است و در حال نفوذ در بین اقشار مختلف جامعه است. هیچ کشوری گیاهان دارویی ما را ندارد و حتی این گیاهان در خاک کشورشان آن خاصیت لازم را ندارد. تمام داروهای ساخته شده کاملاً انحصاری است و هیچ دخل و تصرفی نمی‌توان از آن کرد. «

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.