شعار سال

اخبار فرماندهی سپاه

فرمانده سپاه امام سجاد(ع) استان هرمزگان در جمع فعالین فرهنگی ابوموسی گفت:یکی از مولفه های اصلی قدرت
سردار ترابی با بیان اینکه خدمت رسانی به مناطق محروم از وظایف سپاه است ،افزود : ۲۱ پزشک متخصص بسیجی ب
فرمانده سپاه امام سجاد(ع) استان هرمزگان گفت:دوره سربازی فرصتی برای رشد و بالندگی و کسب مهارت و توان
سردار ترابی گفت:آشوب و فتنه های اخیر در بعضی از شهرهای کشور با بصیرت مردم در نطفه خفه شد.
سردار ترابی با بیان اینکه دشمن از اتحاد مسلمانان جهان می ترسد گفت: اتحاد مردم شیعه و سنی در استان
این مطلب ۵۶ بار خوانده شده
سید حسن نصرالله:

عاملان اهانت به پیامبر(ص) باید مورد پیگرد و بازخواست قرار گیرند

دبیرکل حزب الله لبنان امشب در سخنرانی خود تاکید کرد که پیروان رسول اکرم (ص) در قبال اهانت به ایشان هرگز ساکت نمی نشینند و باید عاملان این اهانت مورد پیگرد و بازخواست قرار گیرند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه امام سجاد(ع) به نقل از فارس، سید حسن نصرالله در ادامه سخنان امشب خود در واکنش به فیلم موهن به پیامبر اسلام ، تاکید کرد: همه جهان باید بداند که رسول اکرم (ص) پیروانی دارند که هرگز درقبال اهانت به ساحت مقدس ایشان ساکت نخواهند نشست.

وی که سخنانش به طور مستقیم از شبکه المنار بخش می شد، تصریح کرد: در همه شهرها باید مسلمانان به خیابانها بیایند و همه دولت ها باید درک کنند که منافع آنها در کشورهای عربی و اسلامی با احترام آنها به مقدسات جهان عرب و اسلام مرتبط است.

دبیرکل حزب الله لبنان گفـت: مسلمانان در این عصر مسئولیتی تاریخی دارند و روز دوشنبه سرآغاز تحرکات خواهد بود و فراخوان فردای ما برای تظاهرات در ساعت پنج در منطقه ضاحیه در جنوب بیروت بخشی از مجموعه تحرکی است که در همه مناطق لبنان تکمیل خواهد شد.

وی تصریح کرد: من از مردم دعوت می کنم که روز چهارشنبه در شهر صور، روز جمعه در شهر بعلبک، روز شنبه در بنت جبیل و یکشنبه در الهرمل و نواحی اطراف آن تظاهرات کنند.

سید حسن نصرالله گفت: لبنان رئیس دوره ای اتحادیه عرب و عضو مجمع عمومی سازمان ملل است که می تواند از عراق بخواهد (اجلاس سران سازمان همکاری اسلامی را برگزار کند) و من دولت عراق را فرا می خوانم از این دولت می خواهم که این اجلاس سران را برای جرم دانستن اهانت به کتب سماوی برگزار کند و رهبران معنوی می توانند نقش بارزی را ایفا کنند.

وی خواستار نقش فعال لبنان در این زمینه شد و افزود: دولت لبنان می تواند موضع قاطعانه ای اتخاذ کند و نبیه بری رئیس مجلس نمایندگان لبنان در تعامل با پارلمان های عربی با تجربه است و می تواند نقش بزرگی را ایفا کند و لبنان می توان نقشی فراتر از حجم خود بازی کند و لبنان همواره نقشی بزرگتر از حجم خودش را در سطح مردمی ایفا کرده است. باید درخواست مردمی به منظور جلوگیری از انتشار فیلم به طور کامل و بازخواست مسئولان آن از طریق تحرکات مردمی و تظاهرات و تجمعات اعتراض آمیز ادامه یابد و رسانه های گروهی نقش تشکیلاتی را در هر کشوری بازی می کنند که می تواند چارچوبی را برای تعقیب این افراد و پیگیری پرونده بازی کنند.

وی به سفر سه روزه پاپ بندیکت شانزدهم به لبنان اشاره کرد و گفت: درباره لبنان، شکر خداوند این سه روز سطح مصونیت لبنان را نشان داد و گواه دیگری بر همزیستی مسلمانان و مسیحیان براساس احترام متقابل را به نمایش گذاشت و این امر را ما در جریان سفر پاپ به لبنان نظاره گر بودیم که این دیدار در صحت و سلامت کامل پایان یافت و لبنان می تواند نقش خاصی را ایفا کند. لبنان جایگاه خاصی در این رویارویی دارد و در اینجا روی خطابم را به میشل سلیمان رئیس جمهور، نبیه بری رئیس مجلس نمایندگان و نجیب میقاتی نخست وزیر لبنان و گروههای هشت و ۱۴ مارس قرار می دهم و می گویم که لبنان می تواند نقش و رسالت بزرگی را در سطح جهانی ایفا کند.

وی مردم لبنان به برگزاری تظاهرات گسترده در مناطق مختلف این کشور فرا خواند و گفت: من خطاب به کسانی که آنها را به تظاهرات فرامی‌خوانم می گویم که ای انسان های شرافتمند شما همواره در صحنه های دفاع از کرامت و شرف حضور داشته اید و وقتی نیاز به نثار خون بوده است آن را نثار کرده اید و وقتی نیاز به اعطای پول بوده است از اعطای آن دریغ نکرده اید و شما خطرات بزرگی را تحمل کرده اید و شما هر ساله در روز دهم محرم الحرام میادین را پر می کنید و به ندای «هل من ناصر ینصرونی» لبیک می گویید.

دبیرکل حزب الله  در پایان خطاب به مردم این کشور افزود: ای انسانهای شرافتمند کسی که شما را امروز صدا می زند جد امام حسین (ع) است که به کرامت ایشان توهین شده است و ایشان عظیم‌ترین انسان اخلاقی تاریخ هستند و به ندای پیامبر و رسول اعظم خود لبیک بگویید و باید همه جهان نظاره گر شما باشد.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.